Najpiękniejsze plaże w Andaluzji, a może powinnam napisać najlepsze miejsca do spokojnego wypoczynku? Bo dla mnie ważne jest, aby oprócz urokliwej plaży panowały tam cisza i spokój. W turystycznej Hiszpanii wcale nie jest łatwo znaleźć miejsce bez tłumów turystów i wielopiętrowych hoteli. Wybrałam dla Was właśnie takie zakątki, gdzie za rozsądną cenę będziecie mogli cieszyć się słońcem i błękitną wodą.

 

Najpiękniejsze plaże w Andaluzji – miejsce trzecie.

Nad Oceanem Atlantyckim, 20 km na południe od Kadyksu znajdziecie niewielką miejscowość Urbanizacja las Arenas. Znajduje się tu szeroka piaszczysta plaża. Wody oceanu są znacznie zimniejsze niż w Morzu Śródziemnym.

Zatrzymaliśmy się w hostelu El Campanario, zlokalizowanym tuż przy plaży. Większość niewielkich hoteli posiada restauracje lub kawiarnie z pięknym widokiem na morze. Z kieliszkiem wina można usiąść w wygodnym fotelu i podziwiać wspaniałe zachody słońca.

Najpiękniejsze plaże w Andaluzji – miejsce drugie.

Playa de los Muertos (Plaża Umarłych) przez wielu uważana za najładniejsza plażę Hiszpanii. Jej nazwa związana jest z faktem, iż prądy morskie w tym miejscu wyrzucały na plażę ciała topielców i rozbitków.

Na południowy-zachód ciągnie się słabo zaludnione,  przepiękne wybrzeże. Utworzono tu Park Narodowy Cabo de Gata-Níjar. Nocleg znaleźliśmy w pobliskim Carboneras, w hotelu Miramar Playa leżącym tuż przy plaży.

Najpiękniejsze plaże w Andaluzji – miejsce pierwsze.

Moje nr 1 w Andaluzji to niewielka miejscowość Torreguadiaro, położona niecałe 20 km na północ od Gibraltaru. Piaszczysta plaża poprzecinana jest formacjami skalnymi, w których pełno jest roślin i zwierząt morskich. W czasie odpływu można obserwować kraby lub ukwiały nie wchodząc do wody.

Wybraliśmy hotel Patricia, jak zwykle położony w pierwszej linii nad morzem. Bardzo klimatyczny jest wystrój hotelu, pełno w nim starych mebli, glinianych naczyń i innych bibelotów.

Calle Rompeolas, 11139 Chiclana de la Frontera, Cádiz, Spain

Calle Goleta, 2, 04140 Carboneras, Almería, Spain

Av. Mar del Sur, 80, 11312 San Roque, Cádiz, Spain

Inne teksty o Andaluzji:

Tajemnicza Alpuhara i jej białe wioski.

Kowboje i Indianie na pustyni w Europie. Czy to żart? To Pustynia Tabernas.

Repliki statków Krzysztofa Kolumba koło Huelvy w Andaluzji.

 

Hiszpania, maj 2018

Tekst: Ewa Siwecka

Zdjęcia: Ewa i Krzysztof  Siwieccy