WARSZTATY I PLENERY FOTOGRAFII KRAJOBRAZOWEJ 2022

organizowane przez Szlifiernię Fotograficznych Talentów.

Prowadzący Robert Koziarski.

 

1. Zimowe rozlewiska w Dolinie Dolnego Bugu

Gdy mrozy skują Bug, wody rzeki wylewają się szeroko na okoliczne łąki i pastwiska. Również maleńkie dopływy występują z koryt i topią dolinki, którymi płyną. Zjawisko uciążliwe dla mieszkańców, stwarza idealne warunki do pięknych fotografii. Będziemy w terenie podczas zachodu oraz wschodu słońca. Ponad 6 godzin poświęcimy teorii fotografowania i obróbce zdjęć. Warsztaty odbędą się w okolicach Wyszkowa, niedaleko Warszawy.

Termin: 12-13.03.2022 

Cena: 355 zł **

BRAK WOLNYCH MIEJSC.

Więcej informacji tutaj.

 

2. Przedwiośnie nad Zatoką Gdańską

W czasie pleneru będziemy podziwiali wschody słońca na plaży w Gdyni Orłowo oraz nad torpedownią w Babich Dołach. Powitamy zachód słońca w porcie w Gdyni. Sfotografujemy gdańskie uliczki nocą i przespacerujemy się nad Motławą. Będzie czas na pogadanki o sprzęcie fotograficznym i tajnikach dobrych zdjęć.

Termin: 01-03.04.2022 

Cena: 427 zł **

Warsztaty odbędą się bez względu na liczbę uczestników.

Więcej informacji tutaj.

 

3. Wiosna na Ponidziu

Ponidzie to piękna kraina, gdzie pola układają się w najwspanialszy patchwork. Będziemy w najpiękniejszych miejscach regionu w czasie wschodów i zachodów słońca. Dotrzemy również nad Nidę, aby sfotografować stary most kolejki wąskotorowej. Będą zajęcia teoretyczne i czas na pracę z Lightroomem.

Termin: 13-15.05.2022 

Cena: 427 zł **

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Więcej informacji tutaj.

 

4. Dęby w Rogalińskim Parku Krajobrazowym

W Rogalińskim Parku Krajobrazowym stoją kilkusetletnie dęby. Jedna silne i zdrowe wciąż owocują, inne swym martwym ciałem dają świadectwo dawnej świetności. Po drodze odwiedzimy Pałac w Kórniku i otaczające go arboretum. Dla chętnych przewidziane jest zwiedzania Pałacu w Rogalinie.

Termin: 04-05.06.2022 

Cena: 355 zł **

Warsztaty odbędą się bez względu na liczbę uczestników.

Więcej informacji tutaj.

 

5. Wrzosy i Bug

W Dolinie Dolnego Bugu rzeka rozlewa się szeroko, tworząc malownicze odnogi i starorzecza, skrywające łódki wędkarzy i drewniane pomosty. Na pastwiskach w Kuligowie pasą się krowy i konie, które wieczorem przepływają starorzecze, aby wrócić do stajni i obór. Wrzesień to pora kwitnienia wrzosów – wybierzemy się więc do lasu w Mostówce, gdzie znajduje się największe w Polsce Centralnej wrzosowisko. Wrzesień to również wczesnojesienne mgiełki – postaramy się wykorzystać jak najlepiej ten magiczny czas. Oprócz zajęć w terenie czeka nas sporo zajęć teoretycznych.

Termin: 02-04.09.2022 

Cena: 427 zł **

ZOSTAŁY TYLKO 3 MIEJSCA

Więcej informacji tutaj.

 

6. Podhale i Spisz z widokiem na Tatry

Podczas tego pleneru będziemy jeździli dookoła majestatycznych Tatr, szukając najlepszych miejscówek do zrobienia zdjęć. Odwiedzimy Łapszankę, Czarną Górę i Kacwin. Pojedziemy na przełom Białki. Brak będzie dłuższych tras pieszych i podejść pod góry, wymagających kondycji.

Termin: 30.09-02.10.2022 

Cena: 427 zł **

Warsztaty odbędą się bez względu na liczbę uczestników.

Więcej informacji tutaj.

 

7. Bieszczady

Najbardziej fotogeniczne polskie góry – Bieszczady. Jesienią zachwycają kolorami liści na drzewach, mgłami w dolinach i cudownymi widokami z połonin. Plener przeznaczony dla osób z dobrą kondycją fizyczną, pozwalającą na wejście na Połoninę Wetlińską oraz na Małą i Wielką Rawkę.

Termin: 14-16.10.2022 

Cena: 427 zł **

Warsztaty odbędą się bez względu na liczbę uczestników.

Więcej informacji tutaj.

 

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

– Dla tych, którzy czują, że fotografia stanie się ich pasją, ale nie wiedzą, jak zacząć.
– Dla tych, którzy fotografują, lecz ich zdjęcia nie wyglądają tak, jakby sobie życzyli.
– Dla wszystkich, którzy pragną spędzić czas w miłym towarzystwie ludzi zakręconych na punkcie fotografii.

Wymagany sprzęt fotograficzny:

Każdy uczestnik robi zdjęcia na sprzęcie, który posiada. Polecamy aparaty: lustrzanka cyfrowa, bezlusterkowiec, kompakt. Statyw bardzo pożądany (fotografujemy często na dość długich czasach). Warto wziąć dodatkowe baterie. Dużym ułatwieniem będą filtry: polaryzacyjny, szary połówkowy i szary pełny oraz pilot/wężyk spustowy lub samowyzwalacz.

**Cena zawiera opiekę fotografa podczas trwania warsztatów, zajęcia teoretyczne oraz doradztwo dotyczące sprzętu fotograficznego i zasad poprawnego fotografowania. Cena nie zawiera noclegu, wyżywienia i dojazdu. Na miejscu jeździmy samochodami uczestników.

Zastrzegamy możliwość odwołania warsztatów w przypadku wprowadzenia ograniczeń związanych z pandemią Covid-19.

Zgłoszenia, sprawdzenie dostępności oraz wszelkie pytania: kontakt@siwywiatr.pl lub 605-058-606.

 

Szlifiernię Fotograficznych Talentów tworzą:

Ewa Siwiecka znana jako Siwy Wiatr. Autorka bloga podróżniczego Siwy Wiatr i świetna organizatorka. Dla fotografii krajobrazowej straciła głowę i każdą wolną chwilę poświęca na szukanie ciekawych plenerów oraz podnoszenie swoich umiejętności w obróbce zdjęć. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Najważniejsze osiągnięcia fotograficzne:

I miejsce w XVI edycji konkursu „Mazowsze bliskie sercu”

I miejsce w konkursie „A to Polska właśnie…”

I miejsce w konkursie  „Most Światłem Malowany im. dr Andrzeja Niemierki”

II miejsce w konkursie im. Tomasza Ogrodowczyka „Przebudzenie wiosny”

II miejsce w konkursie „Polska est piękna”

II miejsce w konkursie „Różnorodność kulturowa”

Zwycięstwo w konkursie „Na dziko”.

Jej prace można było oglądać:

W Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, w Galerii W-Z w Warszawie,  w Wyszkowskim Ośrodku Kultury, w Kwileckim Centrum Kultury i Edukacji, w Pawilonie Edukacyjnym Kamień w Warszawie, wielkoformatowy wydruk na ścianie Galerii Północnej w Warszawie, na wystawie w Rajskim Stawie oraz w albumie „Polska jest piękna”.

Robert Koziarski. Fotograf krajobrazowy o niezwykłym darze wyszukiwania niepowtarzalnych kadrów. Perfekcjonista w swojej pasji. Od roku prowadzi warsztaty fotografii krajobrazowej, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami z kursantami.

Najważniejsze osiągnięcia fotograficzne:

I miejsce w konkursie „Uchwyć piękno powiatu otwockiego”.