SZLIFIERNIA FOTOGRAFICZNYCH TALENTÓW 

zaprasza na

MINI WARSZTATY FOTOGRAFII KRAJOBRAZOWEJ

„Zimowe rozlewiska w Dolinie Dolnego Bugu”

Gdzie: Okolice Wyszkowa
Kiedy: 12-13.03.2022
Prowadzący: Robert Koziarski

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Cena:  355 zł. Cena obejmuje profesjonalną opiekę prowadzącego, zdjęcia o wschodzie słońca, zdjęcia o zachodzie słońca, 6,5 godziny zajęć teoretycznych z podstaw fotografii oraz obsługi programu do obróbki zdjęć Lightroom. Program może ulec zmianie w zależności od pogody. Cena nie obejmuje noclegów, wyżywienia oraz przejazdów w trakcie trwania warsztatów. Jeździmy samochodami uczestników. Sugerujemy zakwaterowanie w Pensjonacie na Skarpie w Wyszkowie. Cena noclegu w pokoju dwu/trzy osobowym wynosi 70-80 zł za dobę. Obiad w pobliskim barze, śniadanie i kolacja we własnym zakresie.

Zaliczka: 150 zł

Zapisy: Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: kontakt@siwywiatr.pl. Zwrotnie prześlemy szczegółowe informacje dotyczące warsztatów. W razie pytań lub wątpliwości proszę dzwonić pod nr 605-058-606.

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

– Dla tych, którzy czują, że fotografia stanie się ich pasją, ale nie wiedzą, jak zacząć.
– Dla tych, którzy fotografują, lecz ich zdjęcia nie wyglądają tak, jakby sobie życzyli.
– Dla tych, co są zadowoleni ze swoich zdjęć, lecz nie znają Doliny Dolnego Bugu i chcą poznać najpiękniejsze jej miejsca.
– Dla wszystkich, którzy pragną spędzić czas w miłym towarzystwie ludzi zakręconych na punkcie fotografii.

Wymagany sprzęt fotograficzny:

Każdy uczestnik robi zdjęcia na sprzęcie, który posiada. Polecamy aparaty: lustrzanka cyfrowa, bezlusterkowiec, kompakt. Statyw bardzo pożądany (fotografujemy często na dość długich czasach). Warto wziąć dodatkowe baterie. Dużym ułatwieniem będą filtry: polaryzacyjny i połówkowy szary oraz pilot/wężyk spustowy lub samowyzwalacz. Laptop z zainstalowanym programem Lightroom, może być wersja testowa. Jeśli nie możesz przyjechać z laptopem, będziesz ćwiczył/a na komórce z bezpłatną wersją Lighrooma. Nie zapomnij zabrać gumowcy.

Ramowy program warsztatów:

Sobota
13:000-13:15 Zakwaterowanie.
13:15-14:30 Teoria dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią. Zasady kompozycji, linie wiodące. Trójkąt ekspozycji i jakie są konsekwencje wyboru określonych wartości ISO, przesłony i czasu naświetlania. Balans bieli. Rola światła w fotografii krajobrazowej. Zastosowanie filtrów.
14:30-15:00Przygotowanie aparatu do pracy.
15:00-16:00 Obiad.
16:00 Wyjazd na zachód słońca do Jackowa Dolnego.
19:00-20:00 Lighroom – funkcje podstawowe (dla początkujących). Panel Basic i HSL, histogram, krzywa tonalna i Color Grading czyli balans bieli i zarządzanie kolorami.
20:00-20:30 Kolacja we własnym zakresie.
20:30-22:00 Lighroom funkcje zaawansowane. Usuwanie szumów, zabrudzeń i niechcianych elementów na zdjęciu. Praca z maskami i pędzlem. Praktyczne wykorzystanie wiedzy poprzez obróbkę własnych zdjęć.

Niedziela
4:30 Wyjazd na wschód słońca do Młynarzy.
6:30-9:00 Czas wolny (śniadanie, spanie, spacery).
9:00-11:00 Praca nad zdjęciami zrobionymi w czasie warsztatów. Obróbka w Lighroomie.
11:00 Zakończenie warsztatów.

Program może ulec zmianom w zależności od pogody. Ale nawet jeśli będzie padało, nie będziemy siedzieli bezczynnie. Czeka na nas stolica, która przepięknie wygląda w deszczu nocą. Prosimy o zabranie parasoli na tę intencję.

Zastrzegamy możliwość odwołania warsztatów i zwrot zaliczki w przypadku  wprowadzenia ograniczeń związanych z pandemią Covid-19.

Informacje o pozostałych plenerach i warsztatach organizowanych przez Szlifiernię Fotograficznych Talentów znajdziecie tutaj.

Zdjęcia zrobione podczas wyjazdów nad Bug w 2021 r.