SZLIFIERNIA FOTOGRAFICZNYCH TALENTÓW 

zaprasza na

WARSZTATY FOTOGRAFII KRAJOBRAZOWEJ

DOLINA DOLNEGO BUGU

Gdzie: Po obu stronach Bugu od Wyszkowa do Serocka.
Kiedy: 20-22.09.2022
Prowadzący: Robert Koziarski

Cena:  499 zł. Cena obejmuje profesjonalną opiekę prowadzącego, zdjęcia o wschodzie słońca x 2, zdjęcia o zachodzie słońca x 2, 7 godzin zajęć teoretycznych z podstaw fotografii oraz obsługi programu do obróbki zdjęć Lightroom. Program może ulec zmianie w zależności od pogody. Cena nie obejmuje noclegów, wyżywienia oraz przejazdów w trakcie trwania warsztatów. Jeździmy samochodami uczestników. Sugerujemy zakwaterowanie w Pensjonacie na Skarpie w Wyszkowie. Cena noclegu 80-100 zł. Obiady w pobliskim barze, śniadania i kolacje we własnym zakresie.

Zaliczka: 200 zł

Zapisy: Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: kontakt@siwywiatr.pl. Zwrotnie prześlemy szczegółowe informacje dotyczące warsztatów. W razie pytań lub wątpliwości proszę dzwonić pod nr 605-058-606.

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

– Dla tych, którzy czują, że fotografia stanie się ich pasją, ale nie wiedzą, jak zacząć.
– Dla tych, którzy fotografują, lecz ich zdjęcia nie wyglądają tak, jakby sobie życzyli.
– Dla tych, co są zadowoleni ze swoich zdjęć, lecz nie znają Doliny Dolnego Bugu i chcą poznać najpiękniejsze jej miejsca.
– Dla wszystkich, którzy pragną spędzić czas w miłym towarzystwie ludzi zakręconych na punkcie fotografii.

Wymagany sprzęt fotograficzny:

Każdy uczestnik robi zdjęcia na sprzęcie, który posiada. Polecamy aparaty: lustrzanka cyfrowa, bezlusterkowiec, kompakt. Statyw bardzo pożądany (fotografujemy często na dość długich czasach). Warto wziąć dodatkowe baterie. Dużym ułatwieniem będą filtry: polaryzacyjny i połówkowy szary oraz pilot/wężyk spustowy lub samowyzwalacz. Laptop z zainstalowanym programem Lightroom, może być wersja testowa. Jeśli nie możesz przyjechać z laptopem, będziesz ćwiczył/a na komórce z bezpłatną wersją Lighrooma. Nie zapomnij zabrać gumowcy.

Ramowy program warsztatów:

Piątek
16:00-16:15  Zakwaterowanie.
16:15-17:30 Teoria dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią. Zasady kompozycji, linie wiodące. Trójkąt ekspozycji i jakie są konsekwencje wyboru określonych wartości ISO, przesłony i czasu naświetlania. Balans bieli. Rola światła w fotografii krajobrazowej. Zastosowanie filtrów.
17:30 – wyjazd na zachód słońca nad Bug.
21:00 Kolacja we własnym zakresie.

Sobota
4:00 Wyjazd na wschód słońca do Kamieńczyka.
9:30-12:00 Czas wolny (śniadanie, spanie, spacery).
12:00-13:00 Lighroom – funkcje podstawowe (dla początkujących). Panel Basic i HSL, histogram, krzywa tonalna i Color Grading czyli balans bieli i zarządzanie kolorami.
13:00-15:00 Lighroom funkcje zaawansowane. Usuwanie szumów, zabrudzeń i niechcianych elementów na zdjęciu. Praca z maskami i pędzlem. Praktyczne wykorzystanie wiedzy poprzez obróbkę własnych zdjęć.
15:00-16:00 Obiad.
16:00 Wyjazd na zachód słońca do Kuligowa.
22:00 Kolacja we własnym zakresie.

Niedziela
4:45 Wyjazd na wschód słońca do Popowa-Parcele, spacer wśród pól podczas złotej godziny.
7:00-9:00 Czas wolny (śniadanie, spanie, spacery).
9:00-11:00 Praca nad zdjęciami zrobionymi w czasie warsztatów. Obróbka w Lighroomie.
11:00 Zakończenie warsztatów.

Program może ulec zmianom w zależności od pogody. Ale nawet jeśli będzie padało, nie będziemy siedzieli bezczynnie. Czeka na nas stolica, która przepięknie wygląda w deszczu nocą. Prosimy o zabranie parasoli na tę intencję.

Minimalna liczba uczestników: 6

Zastrzegamy możliwość odwołania warsztatów i zwrot zaliczki w przypadku braku odpowiedniej liczby chętnych lub wprowadzenia ograniczeń związanych z pandemią Covid-19.

Informacje o pozostałych plenerach i warsztatach organizowanych przez Szlifiernię Fotograficznych Talentów znajdziecie tutaj.

Zdjęcia zrobione podczas zeszłorocznych warsztatów nad Bugiem: