SZLIFIERNIA FOTOGRAFICZNYCH TALENTÓW 

zaprasza na warsztaty fotograficzne

„Podhale i Spisz z widokiem na Tatry”

Gdzie: Podhale i Spisz
Kiedy: 18-20.10.2024
Prowadzący: Robert Koziarski

Cena: 499 zł. Cena obejmuje profesjonalną opiekę prowadzącego podczas trwania pleneru oraz fachowe doradztwo w zakresie sprzętu i tajników fotografowania, podstawy fotografii dla początkujących oraz wywoływanie zdjęć w Lighroomie. Cena nie obejmuje noclegu, wyżywienia oraz przejazdów w trakcie trwania warsztatów. Jeździmy samochodami uczestników. Sugerujemy zakwaterowanie w pensjonacie Noclegi u Lucyny w Czarnej Górze (Sołtystwo 26A, 34-532 Czarna Góra). Cena noclegu w pokoju dwu/trzyosobowym z własną łazienką wynosi 100 zł za dobę. Obiad w restauracji, siadania i kolacje we własnym zakresie.

Zaliczka: 200 zł.

Dla kogo przeznaczony jest plener?

Dla wszystkich, którzy pragną spędzić czas w miłym towarzystwie ludzi zakręconych na punkcie fotografii. Bez względu czy dopiero uczysz się robić zdjęcia, czy jesteś starym wyjadaczem, znajdziesz tu coś dla siebie.  NIE WYMAGAMY KONDYCJI FIZYCZNEJ. DO WIĘKSZOŚCI MIEJSC BĘDZIEMY DOJEŻDŻALI SAMOCHODEM.

Wymagany sprzęt fotograficzny:

Każdy uczestnik robi zdjęcia na sprzęcie, który posiada. Polecamy aparaty: lustrzanka cyfrowa, bezlusterkowiec, kompakt. Pożyteczny będzie obiektyw o długiej ogniskowej. Statyw bardzo pożądany (fotografujemy często na dość długich czasach). Warto wziąć dodatkowe baterie. Dużym ułatwieniem będą filtry: polaryzacyjny, szary i połówkowy szary oraz pilot/wężyk spustowy lub samowyzwalacz.

Zapisy:

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: kontakt@siwywiatr.pl. Zwrotnie prześlemy szczegółowe informacje dotyczące warsztatów. W razie pytań lub wątpliwości proszę dzwonić pod nr 605-058-606.

Ramowy program warsztatów:

Piątek
13:00-13:30 Zakwaterowanie.
13:30 Spotkanie informacyjno-organizacyjne.
14:30  Obiad w restauracji.

15:30 Wyjazd własnymi samochodami w kierunku Przełęczy nad Łapszanką. Fotografowanie w czasie zachodu słońca.
20:00 Kolacja we własnym zakresie i wieczorna integracja. Nie zabraknie rozmów o fotografii. Dla początkujących podstawy fotografii.

Sobota
5:30 Wyjazd na wschód słońca na Litwinkę (Czarna Góra).
8:30 Śniadanie.
10:00 Wyjazd nad Białkę. Fotografowanie rzeki na długich czasach.

14:00 Wyjazd na zachód słońca na Wysokim Wierchu. Osoby, które nie chcą zrobić 40 minutowej wycieczki polanami na Wysoki Wierch,  mogą fotografować na Przełęczy Pod Tokarnią. Po drodze obiad.
20:00 Kolacja we własnym zakresie. Czas na omówienie zrobionych zdjęć.

Niedziela
5:00 Wyjazd do Kacwina (fotografowanie kapliczki z Tatrami w tle) lub do Czorsztyna (fotografowaniu zamku w Czorsztynie z Tatrami w tle).
9:00 Śniadanie

9:30 -11:00 Wywoływanie zdjęć w programie Lightroom.

11:00 Oficjalne zakończenie pleneru.

Plener odbędzie się bez względu na liczbę uczestników. 

Zastrzegamy możliwość odwołania pleneru i zwrot zaliczki w przypadku wprowadzenia ograniczeń związanych z pandemią Covid-19.

Informacje o pozostałych plenerach i warsztatach organizowanych przez Szlifiernię Fotograficznych Talentów znajdziecie tutaj.