SZLIFIERNIA FOTOGRAFICZNYCH TALENTÓW 

zaprasza na plener fotograficzny

Gdzie: Bieszczady
Kiedy: 14-16.10.2022
Prowadzący: Robert Koziarski

Cena: 427 zł. Cena obejmuje profesjonalną opiekę prowadzącego podczas trwania pleneru oraz fachowe doradztwo w zakresie sprzętu i tajników fotografowania. Cena nie obejmuje noclegu, wyżywienia oraz przejazdów w trakcie trwania warsztatów. Jeździmy samochodami uczestników.

Zaliczka: 200 zł.

Dla kogo przeznaczony jest plener?

Dla wszystkich, którzy pragną spędzić czas w miłym towarzystwie ludzi zakręconych na punkcie fotografii.  Bez względu czy dopiero uczysz się robić zdjęcia, czy jesteś starym wyjadaczem, znajdziesz tu coś dla siebie. Będziemy dużo chodzili po górach, więc od uczestników oczekujemy dobrej kondycji fizycznej.

Wymagany sprzęt fotograficzny:

Każdy uczestnik robi zdjęcia na sprzęcie, który posiada. Polecamy aparaty: lustrzanka cyfrowa, bezlusterkowiec, kompakt. Statyw bardzo pożądany (fotografujemy często na dość długich czasach). Warto wziąć dodatkowe baterie. Dużym ułatwieniem będą filtry: polaryzacyjny, szary i połówkowy szary oraz pilot/wężyk spustowy lub samowyzwalacz.

Należy zabrać nieprzemakalną odzież i buty oraz latarkę i termos.

Zapisy:

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: kontakt@siwywiatr.pl. Zwrotnie prześlemy szczegółowe informacje dotyczące warsztatów. W razie pytań lub wątpliwości proszę dzwonić pod nr 605-058-606.

Ramowy program warsztatów:

Piątek
13:00 Zameldowanie.
13:30 Spotkanie informacyjno-organizacyjne.
15:00 Wyjazd własnymi samochodami na parking na Przełęczy Wyżniańskiej, z której udajemy się najkrótszym szlakiem na szczyt Połoniny Caryńskiej. Czas wejścia spokojnym tempem to ok. 60 minut. Zachód Słońca jest o godz. 17:41 a my jeszcze przez godzinę będziemy delektowali się kolorowym spektaklem na niebie. Następnie zejście do miejsca parkingowego i powrót do miejsca zakwaterowania.

Sobota
4:00 Wyjazd własnymi samochodami na parking na Przełęczy Wyżnej i wejście na wschód słońca na Połoninę Wetlińską. Czas wejścia to ok. 1h, wschód słońca o godz. 6:48. Fotografujemy jeszcze godzinę po wschodzie, a następnie udajemy się do samochodów i na miejsce zakwaterowania.
12:00 Przygotowani do kilkugodzinnego fotografowania udajemy się w kierunku miejscowości Muczne. Po drodze odwiedzimy pokazową zagrodę hodowli Żubrów. W Mucznem będzie możliwość zjedzenia obiadu po czym udamy się na pieszą wycieczkę na wieżę widokową na górę Jeleniowate, skąd będziemy fotografowali w porze zachodu słońca.

Niedziela
3:30 Wyjazd własnymi samochodami na parking na Przełęczy Wyżnej, skąd udajemy się szlakiem (ok 1,5 h), fotografować o wschodzie słońca na szczycie Małej i Wielkiej Rawki.

W przypadku złej pogody lub zmęczenia uczestników przewidujemy zajęcia alternatywne. Do wyboru: fotografowanie na długich czasach (wodospady: Ostrowskich, Hylaty, Hulskie), pozostałości po wysiedlonej wsi Krywe, Jezioro Solińskie, Bieszczadzki Wypał Drewna (retorty), wieś Łopienka i  pobliskie doliny oraz zabytkowa cerkiew.

Plener odbędzie się bez względu na liczbę uczestników. 

Zastrzegamy możliwość odwołania pleneru i zwrot zaliczki w przypadku wprowadzenia ograniczeń związanych z pandemią Covid-19.

Informacje o pozostałych plenerach i warsztatach organizowanych przez Szlifiernię Fotograficznych Talentów znajdziecie tutaj.

Zdjęcia zrobione podczas wyjazdu w 2021 r.